Başkanın Mesajı

Değerli İş Paydaşlarımız,

ELTAŞ Transformatör Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak bu yıl kuruluşumuzun 39. yılını kutluyoruz. Geride kalan 38 yılda ülkemizde pek çok ilkleri gerçekleştirdik.  İlk yüksek vakum altında çalışan yağ tasfiye cihazlarını, ilk yüksek gerilim di-elektrik test cihazlarını, ilk sargıları reçine  ile örtülmüş kuru tip transformatörleri ürettik ve sektöre yerli üretici olarak yapılabilirlik konusunda öncü olduk.

Kaliteden asla ödün vermeden, her işi bilimine ve tekniğine uygun olarak üreterek bugünlere geldik. Bugün sahip olduğumuz bilgi birikimine, tecrübemize, başarılarımıza ve en önemlisi de bu güne kadar bizlere olan güven ve desteğinize olan inancımız ile 250 MVA üst güce, 420 kV anma gerilim seviyesine kadar  güç transformatörleri üretmek üzere yeni bir yola çıktık.

2015 Haziran ayında faaliyete geçirdiğimiz Aliağa Organize Sanayi Bölgesindeki yeni Eltaş Aliağa Üretim Tesislerimiz, 60.000 m² açık, 42.000 m² kapalı alana sahip tüm ürün gruplarının ve tamamlayıcı üretimlerinin de yer aldığı entegre bir üretim tesisidir. İlk etapta 20000 MVA gücündeki toplam üretim kapasitemizin dağılımı; 12000 MVA  yüksek gerilimli büyük güç transformatörleri, 5000 MVA yağlı dağıtım transformatörleri ve 3000 MVA sargıları reçine ile örtülmüş kuru transformatör şeklindedir. Ayrılmış sahalar ile kapasitemizi ilerleyen zamanda iki katına çıkarmak mümkün olacaktır.

Yeni tesislerimizde her bir ürün, bugünün en modern makine, ekipman ve yazılımları ile yüksek kalite öncelikleri esas alınarak üretilecektir. Ayrıca her bölümümüzde olduğu gibi güç transformatörleri tasarım ve üretiminde de  son derece tecrübeli, yeni bir mühendislik grubu mevcuttur.

Ülke içi ve ülke dışı güç transformatörü taleplerinize rekabet edici fiyat ve uygun teslim zamanları ile teklif vermeye hazırız. Diğer taraftan süregelen dağıtım transformatörleri üretimlerimizdeki artan kapasitemiz ile gelen talepleri çok daha kısa zamanda karşılama imkanı bulacağız.

2019 yılının ülkemize ve bizlere refah, istikrar ve başarı getirmesini diler; 38. yılını dolduran gururlu yolculuğumuzda sizler ile birlikte olmayı diliyor ve iş birliğimizin katlanarak çoğalmasını ümit ediyoruz.

 

Yönetim Kurulu Başkanı                                                                       İcra Kurulu Başkanı

     Ahmet GÜRE                                                                                      Z. Bilge GÜRE