Şirket Profili

ELTAŞ TRANSFORMATÖR SANAYİ VE TİCARET  A.Ş. kurulduğu günden bugüne  akıl, bilim ve teknoloji öğelerini kullanarak  her zaman daha iyiye doğru yol almayı temel felsefe olarak edinmiştir.  Heyecanını yitirmeyen bir üst yönetimi, genç kadrosunun dinamizmi  ve sağlam mühendislik bilgileri ile desteklenen  üretim kabiliyetleri ELTAŞ A.Ş.'nin sektörde her geçen gün fark yaratmasına  katkı sağlamaktadır.

ELTAŞ A.Ş. ürün portföyü,  420 kV gerilim sınıfında 250 MVA güce kadar yağlı tip güç ve dağıtım transformatörleri, 36 kV gerilim sınıfında 25 MVA güce kadar dökme reçineli kuru tip transformatörleri ve 40 MVAR güce kadar reaktörleri ihtiva eder.  Ürünlerimiz beş kıtada başta ABD,Almanya,Hollanda Rusya, Türkmenistan, , Ürdün, Nijerya, Irak, Mısır  olmak üzere yetmişten fazla ülkeye ihraç edilmektedir.

ELTAŞ A.Ş. ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi, TS18001 OHSAS İş Sağlığı ve Güvenliği yönetim sistemi çerçevelerinde üretim yapmaktadır. Yağlı ve kuru tip transformatörlerimiz TSE ve Gost-R (Rusya) sertifikalarına sahiptir.

Kuru tip transformatörlerimiz IEC 60076-11 ve TSE EN 60076-11’de belirtilen Çevre(E2), İklim(C2) ve Yangın Davranışı(F1) performans testlerini başarı ile tamamlamıştır. E2(Çevre) ve C2(İklim) testleri, KEMA-Hollanda laboratuvarlarında yapılmış olup  test protokol numarası 07/1424’dır.

F1(Yangın davranışı) testi CESI-İtalya laboratuvarlarında yapılmıştır ve test protokol numarası A8003390 ‘dır .

Gerek yağlı gerekse kuru tip muhtelif güçlerdeki transformatörlerimiz KEMA, CESI, IPH, ZKU laboratuvarlarından alınmış “Kısa devrelere karşı mekanik dayanım testi ve akabinde yapılmış Kısa devrelerde Isıl dayanım testi” raporlarına sahiptir.

ELTAŞ laboratuvarları 2010 yılında TS EN ISO 17025:2005 standardı kapsamında akredite edilmiş; bağımsız laboratuvar unvanını almıştır

Ayrıca, Depreme dayanım  konstrüksiyon yapısına sahip 1600 kVA , 34.5/0.4 kV kuru transformatörümüz Tedaş şartnamelerinde belirtilen “Yatay’da 0.5 g ,,düşeyde 0.4 g” ivmelenme değerlerine göre  IEC 60076-11’de belirtilen şartlara uygun olarak Virlab / İspanya Sismik Test Laboratuvarlarında  EN 60068-3:3-1993’e göre yapılan testlerden, ilk seferinde ve ilk testinde başarı ile geçtiğini sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Elektrik dağıtım kurumlarının yanı sıra birçok sektör için müşteri isteğine uygun transformatörler üretmekteyiz. Petro Kimya tesisleri, Çimento fabrikaları, Demir Çelik tesisleri, Altyapı tesisleri, Yenilenebilir enerji projeleri,  bunlardan bazılarıdır. Transformatörlerimiz Türkiye’nin hemen hemen her şehrinde, kırk dörde yakın ülkede ve bir çok alan da kullanılmaktadır.

Sahip olduğumuz kadromuz ve onların sahip olduğu donatılar ile her ürün, tasarımından sevkine kadar büyük bir titizlikle hazırlanmakta ve kontrol edilmektedir. Tüm üretimlerimizde çevreye karşı olan sorumluluklarımızın bilincinde hareket ediyor, kayıpları azaltılmış ürünlerin kullanılması ile çevremizin ve doğanın korunmasına katkıda bulunmaya çalışıyoruz.

Referanslarımız sözlerimizin güvencesidir. Sizlere hizmet vermekten onur duyarız.


Derin saygılarımızla,          
 Z. Bilge GÜRE               
İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi