Şirket Profili

Şirket Profili

1981 yılında yüzde yüz yerli sermaye ile Sayın Ahmet GÜRE tarafından kurulan ELTAŞ TRANSFORMATÖR SANAYİ VE TİCARET A.Ş. kurulduğu günden bugüne akıl, bilim ve teknoloji öğelerini kullanarak her zaman daha iyiye doğru yol almayı temel felsefe olarak edinmiştir.

 

 

İzmir Aliağa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 60.000 m²‘lik tüm ürün gruplarının ve tamamlayıcı üretimlerinin de yer aldığı entegre üretim tesislerinde; sahip olduğu modern, teknolojik makinaları, ekipmanları, yazılımları, heyecanını yitirmeyen bir üst yönetimi, genç kadrosunun dinamizmi ve sağlam mühendislik bilgileri ile desteklenen üretim kabiliyetleri ELTAŞ A.Ş.'nin sektörde her geçen gün fark yaratmasına katkı sağlamaktadır.

ELTAŞ A.Ş. ürün portföyü;  420 kV üst gerilimde 250 MVA güce kadar Yüksek Gerilim Büyük Güç Transformatörlerini, Yağlı Tip Küçük ve Büyük Dağıtım Transformatörlerini, 36 kV üst gerilimde 25 MVA güce kadar Dökme Reçineli Kuru Tip Transformatörleri, Rectifier (Konvertör) Transformatörleri, Özel Transformatörleri, Reaktörleri kapsamaktadır.

ELTAŞ A.Ş. olarak bugüne kadar, ARGE bölümünden,  Müşteri Operasyonları ve Servis departmanına her yeni müşteri için her bir yeni ürünü aynı heyecanla, titizlikle tasarladık, sattık, zamanında ürettik ve ürünümüzün arkasında durduk. Müşterilerimizin kaliteli ve nitelikli mühendislik gerektirecek özel ürün taleplerine en iyi şekilde karşılık verebilir duruma geldik.

Bugün ürünlerimiz ve servis ağımız ile 100'den fazla ülkede

 • Elektrik iletim ve dağıtım merkezlerinde,
 • Endüstriyel tesislerde,
 • Off-Shore & On-Shore Rüzgar Enerji Santrallerinde,  
 • Güneş Enerji Santrallerinde,
 • Hidroelektrik Santrallerinde, 
 • Doğal Gaz Çevrim Santrallerinde, 
 • Elektrikli Şarj İstasyonlarında, 
 • Akıllı Şehir Projelerinde, 
 • Maden, Rafineri, Data Merkezi Projelerinde, 
 • Altyapı (Metro, Hızlı Tren, Köprü, Otoyol, Tünel) Projelerinde, 
 • Üstyapı (Havaalanı, Hastane, AVM) Projelerinde,

sektörümüzü ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmekten,  gurur duyuyoruz.

ELTAŞ A.Ş. ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği yönetim sistemi çerçevelerinde üretim yapmaktadır. Yağlı ve kuru tip transformatörlerimiz TSE ve Gost-R (Rusya) sertifikalarına sahiptir.

Kuru tip transformatörlerimiz IEC 60076-11 ve TSE EN 60076-11’de belirtilen Çevre(E2), İklim(C2) ve Yangın Davranışı(F1) performans testlerini başarı ile tamamlamıştır. E2(Çevre) ve C2(İklim) testleri, KEMA-Hollanda laboratuvarlarında yapılmış olup  test protokol numarası 07/1424’dır.

F1(Yangın davranışı) testi CESI-İtalya laboratuvarlarında yapılmıştır ve test protokol numarası A8003390 ‘dır.

Gerek yağlı gerekse kuru tip muhtelif güçlerdeki transformatörlerimiz KEMA, CESI, IPH, ZKU laboratuvarlarından alınmış “kısa devrelere karşı mekanik dayanım testi ve akabinde yapılmış kısa devrelerde ısıl dayanım testi” raporlarına sahiptir.

ELTAŞ laboratuvarları 2010 yılında TS EN ISO 17025:2017 standardı kapsamında akredite edilmiş; bağımsız laboratuvar unvanını almıştır.

Ayrıca, Depreme dayanım  konstrüksiyon yapısına sahip 1600 kVA , 34.5/0.4 kV kuru transformatörümüz Tedaş şartnamelerinde belirtilen “Yatay’da 0.5 g ,,düşeyde 0.4 g” ivmelenme değerlerine göre  IEC 60076-11’de belirtilen şartlara uygun olarak Virlab / İspanya Sismik Test Laboratuvarlarında  EN 60068-3:3-1993’e göre yapılan testlerden, ilk seferinde ve ilk testinde başarı ile geçtiğini sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Test raporlarımızın yanı sıra Amerika Birleşik Devletlerinde UL, Kanada’da CSA gibi yeni ürünlerin ve yeni teknolojilerin güvenliğini test etmek için bağımsız tesisler olarak hizmet veren, bugün dünya çapında ürün güvenliğine odaklanmış, çok çeşitli endüstriyel ve ticari sektörlerde ürünleri test eden, üreticileri onaylayan, güvenlik standartları üreten ve güncelleyen kuruluşlardan sertifikasyon ve istenilen standartlara uygun transformatör üretim süreçlerini tamamlamaya devam ediyoruz.

Sahip olduğumuz kadromuz ve onların sahip olduğu donatılar ile her ürün, tasarımından sevkine kadar büyük bir titizlikle hazırlanmakta ve kontrol edilmektedir. Tüm üretimlerimizde çevreye karşı olan sorumluluklarımızın bilincinde hareket ediyor, kayıpları azaltılmış ürünlerin kullanılması ile çevremizin ve doğanın korunmasına katkıda bulunmaya çalışıyoruz.

Kaliteden asla ödün vermeden, her işi bilimine ve tekniğine uygun olarak üreterek bugünlere geldik. Sahip olduğumuz bilgi birikimine, tecrübemize, başarılarımıza ve en önemlisi de müşterilerimizin ve değerli paydaşlarımızın bizlere olan güven ve desteklerini arkamıza alarak ülkemizin ve sektörümüzün gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

Referanslarımız sözlerimizin güvencesidir. Sizlere hizmet vermekten onur duyarız.

Derin saygılarımızla,

İcra Kurulu Başkanı

Z. Bilge GÜRE TURUT